Přečtěte si příběh SeZaMu

JAK TO CELÉ ZAČALO A PROČ

Provozovatelem SeZaM bistra je Sportovní zařízení města Příbram

SeZaM bistro 

SZM Příbram


JAK A KDY TO CELÉ ZAČALO
 

2017 - ZROZENÍ MYŠLENKY

Součástí Sportovního zařízení města Příbram je několik sportovních středisek. Mezi ta největší patří aquapark (vnitřní a venkovní areál), zimní stadion a areál Nový rybník. V budově aquaparku se navíc nachází ještě sportovní hala, zimní stadion čítá dvě zastřešené haly a "podstředisky" Areálu Nový rybník jsou adventure golf, Hřiště pod Svatou Horou a Junior klub. Součástí všech těchto sportovišť bylo, je a vždy by mělo být, nějaké to občerstvení. Provoz občerstvení není vždy jednoduchý. V době, kdy jsme jednotlivá občerstvení pronajímali, jsme se mnohokrát potýkali s kritikou, která mířila na Sportovní zařízení, přestože jsme nebyli za provoz zodpovědní, tedy jsme ho ani nemohli nějak výrazně ovlivňovat.  A tak jsme si jednoho dne řekli, proč to nezkusit jinak, pojďme se pokusit rozjet vlastní občerstvení, které budeme milovat a dělat vše pro to, aby fungovalo. V případě, kdy je vše v našich rukách se můžeme poučit i z případné kritiky návštěvníků a dále se zlepšovat. A tak se zrodil nápad založit řetězec občerstvení SeZaM bistro. 

2018 - PLÁNOVÁNÍ PROCESU

Z výběrového řízení vzešel nový vedoucí gastro provozu a začalo se plánovat. Vznikla celková strategie, brand, proběhl nábor zaměstnanců, řešily se otázky financování a vznikal konkrétní plán.

2019 - NESNADNÉ ZAČÁTKY

Prvním provozem mělo být zbrusu nové občerstvení ve vzkvétajícím Areálu Nový rybník. Zde už během plánování probíhaly práce na výstavbě krásné, moderní budově občerstvení. Na nové zázemí se všichni moc těšili, nicméně díky stavebním komplikacím se nové bistro otevřelo později, než bylo v plánu, a to v červnu 2019. Do té doby se SeZaM bistro "schovávalo" v provizorním stánku, později v dočasné budově občerstvení. 

Po otevření provozu Nový rybník, následovaly provozy Aquapark, Sportovní hala, Zimní stadion a Junior klub. 

2020 - PRVNÍ VELKÝ ÚSPĚCH

Když nepočítáme, že se nám v poměrně krátké době povedlo otevřít pobočky SeZaM bistra na všech významných střediscích SZM Příbram, byla velkým úspěchem sezona 2020 v SeZaM bistru Nový rybník. I přes to, že to byl rok "covidový", byla naše první celá letní sezona v Areálu Nový rybník více než úspěšná. Zkoušeli jsme nové produkty, jídla i nápoje, navázali nové spolupráce, těžili ze zpětné vazby. Zavedli jsme vratné kelímky, testovali kompostovatelné nádobí a zaměřili se více na třídění odpadu. Provoznímu úspěchu napomáhá ucelený koncept a způsob, jakým je SeZaM bistro pojato a spjato s pořádáním nejrůznějších kulturních a sportovních akcí. Celé léto se konaly akce a vystoupení, na které se vždy snažíme reagovat i nabídkou. Když je tedy například večer s pivovarem, prodáváme švarkovou pomazánku a pečená kolena, točíme pivní speciály. Na čarodějnice zase opékáme buřty a klobásy.

2021 - CO NÁS ČEKÁ V BUDOUCNU

Novým střediskem SZM Příbram je od 1. 5. 2021 chata Granit na Šumavě. Vzhledem ke vzdálenosti je to pro nás sice velká výzva, ale určitě se s tím popereme a naše bistro Vás bude hostit i tam. Zajistíme pro Vás catering nebo Vám naplánujeme oslavu, teambuilding nebo silvestrovskou oslavu s přáteli. V budoucnu plánujeme další tematické akce na všech střediscích, zejména se pak těšíme na předvedení našich, nejen barmanských, zkušeností v Junior klubu.